Jaká jsou rizika při havárii nebo úniku plynu ?

Bezpečnost LPG zařízení při havárii vozidla je oproti benzínu podstatně vyšší. Nádrže jsou konstruovány tak, aby při nárazu nepraskly, dochází pouze k jejich deformaci – podle deformace havarovaného vozidla. Bez přístupu vzduchu do nádrže nemůže nádrž explodovat (pouze vlivem dlouhodobého působení vysoké teploty hořícího vozidla může dojít k roztavení nádrže – v té době jste již ale v bezpečné vzdálenosti od vozidla). Při výrobním procesu jsou na nádržích prováděny tlakové zkoušky a jsou vybaveny bezpečnostním ventilem s tepelnou a tlakovou pojistkou. Takové zprávy, jako jsou „výbuch vozidla na LPG“, které jsou občas k vidění v novinách a televizi prosím ignorujte, protože z 99% jsou to pouze mediálně nafouknuté bubliny. Pokud ale máte automobil například v garáži a cítíte typický zápach plynu, tak si prosím nezapalujte, vyvětrejte a okamžitě navštivte odborný servis LPG, který závadu odstraní.

Jaká je spotřeba a návratnost ?

Spotřeba vozidla na LPG oproti benzínu mírně vzroste, ale při srovnání roční průměrné spotřeby pohonných hmot je úspora při pohonu na LPG až o 50%. K největší úspoře dochází, pokud cestujete na delší vzdálenosti. K propočítání návratnosti a spotřeby můžete využít naši kalkulačku zde.

Kam umístit nádrž ?

Nádrž lze dnes již umístit do většiny automobilů místo rezervního kola (snad jedinou nevýhodou pohonu na LPG bylo po dlouhou dobu umístění nádrže v zavazadlovém prostoru automobilu, kde zabírala místo).

LPG2

 

Je možno si dělat servis mimo odbornou firmu?

Montáž a servis LPG zařízení svěřte pouze odborné firmě – nejlépe s dlouholetými zkušenostmi a kladnými referencemi. Nesvěřujte automobil žádným „garážníkům“, kteří vám za montáž nabízí výrazně nižší cenu než ostatní. Při případném problému s funkcí LPG zařízení a následné reklamaci, mívají zákazníci neseriozních firem problémy s uznáním reklamace, případně jsou nuceni ji zaplatit. Tento přístup pak vrhá špatný dojem i na odbornou montáž a servis LPG zařízení autorizovaných firem. Sami nezasahujte do LPG zařízení ve vozidle.

Jaký je interval pro výměnu svíček ?

Interval pro výměnu svíček je možno zkrátit na zhruba polovinu (vyšší teplota hoření).

Ostátní informace

Pokud jste zde nenašli odpovědi na vaše otázky, neváhejte nás kontaktovat a my Vám vaše dotazy rádi zodpovíme. Kontakt.